Koltuk Koruyucu Kılıf / Passat B6

September 1, 2018

Geçtiğimiz günlerde koltuk ve kapı döşemelerini temizledikten sonra koruyucu kilif kullanmanın daha uygun olacağını düşündüm. Piyasada bulunabilen geçme tipteki kılıfları Ankara Şaşmaz sanayindeki ilgili firmadan temin ettim ve kendileri taktilar.

 

Basit görünse de meşakkatli bir işti açıkçası...

 

Esasen B7 passatlar icin üretilmişler ancak tam uyum sağladılar.  B7 lerde arka alt koltuk döşemesi tek parça iken B6 larda iki parçadır. Ön koltuklar daha kolay takıldılar.  Fakat arka koltuk bagaj birleşiminde hareket payı olmamasi yordu.

 

Arka sirt bölümü 3 kısımdan oluşuyor. Kolçak bölümü cırt cırtli bir şekilde iki kenar parçanın ortasında yer alıyor. Çok efektif olmasa da fena bir çözüm degil bence... Arka kenarlarin özel bir sıkıştırma aparatı var. Böylece inip binerken katlanmasının önüne geçilmiş. 

 

Ilgili firma bu kiliflarin nubuk benzeri bir çesidini satıyor su anda. Ancak ben bu kılıfları daha çok beğeniyorum.

 

Hem yenisinde hem de benim aldığım üründe terletme problemi olduğunu belirteyim. Firma yeni üründe de bu konuda garanti vermiyor.

 

Ürünün bakımı, çıkarıp makinede sıktırmadan yıkamak şeklinde öneriliyor. 

 

Renk olarak bej yazmasına rağmen (sanırım bir hata) tam uyum sağladı gri döşemelere...Kafaliklar da birebir uydu...

 

Ön koltuk arkalarındaki cepler de mendil vb malzemeler için güzel bir saklama alani oldu. Airbaglerin çalışmasına da bir engel yok; yanlar boş olunca...

 

Birer maddeyle:

  • Eksi yönü ; terletme

  • Arti yönü ; inip binerken kumaş yapisi sayesinde daha seri hareket imkani saglamasi

 

(Not : Bu kılıfla ayni olup on koltuklari daha dikey kavramalı olanlarda içeri katlanma sorunu olabiliyor. Dilerseniz uygun renkte bir lastik ile ortadan bir sıra daha diktirebilirsiniz)

 

Fotolar

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

28 Nisan 2019 | Abant VAGon Türkiye Buluşması

July 19, 2019

28 Nisan 2019 Abant VAGon Büyük Türkiye Buluşması Detayları

March 26, 2019

1/4
Please reload