Avrupa Pazarı İçin Makyajlı VW Passat Resmi Olarak Tanıtıldı (Nam-I Diğer B8.5)

February 6, 2019

2018 yılında Çin versiyonu ve geçtiğimiz haftalarda da Kuzey Amerika versiyonu tanıtılan VW PASSAT’ın, ülkemiz de satılacak olan avrupa versiyonu resmen tanıtıldı. Makyajlanan PASSAT yapılan ince müdahaleler sayesinde daha güncel bir görünüme kavuşmuş.

 

Aracın önünde baştan sona değişen tampon ve yeni dikkat çekiyor. Ön aydınlatmaların iç tasarımı değişirken, ledler de artık üst kısımda yer alıyor. Ayrıca kaş şeklindeki ledlerin de üstünde, panjurun krom çıtası boylu boyunca uzanıyor.

 

Aracın arkasında ise, iç tasarımı değişen stoplar, tamponun en altında yer alan dekoratif egzoz çıkışları ve orta kısma alnınan PASSAT yazısı göze çarpıyor.

 İç mekanda 3 kollu yeni direksiyon hemen dikkat çekiyor. Bir Passat klasiği olan analog saatten ise artık yok !. Şahsi fikrim olarak analog saat PASSAT'a yakışıyor. Yenilenen dekoratif çıtalar, koltuklarda yeni kumaş ve deri seçenekleri ise yenilik hissini artırmayı hedefliyor.

Yenilenen VW PASSAT motor ve şanzımanlar

VW grubu bünyesinde birçok marka ve modelde kullanılmaya başlanan ama ülkemizde çok az modelde olan, VW markasında  sadece ARTEON da olan  ve VW grubunun gelecek planlarında 1.4TSI motorun yerini alan 1.5lt turbo-benzin 150ps motor makyajlı VW Passat’ta da yer bulmuş, umarım ülkemizde de 1.5TSI olarak satılır. Bu motorun haricinde 2.0lt turbo-benzin 190ps ve 272ps seçenekleri de yer alıyor. 2.0lt turbo-benzin motorlar muhtemelen ülkemize gelmez yada özel siparişle getirilir kanısındayım.

 

Dizel tarafında herhangi bir değişiklik yer almıyor. 1.6lt turbo-dizel 120ps vw 2.0lt turbo-dizel’in 150ps, 190ps ve 240ps seçenekleri aynen kullanılmaya devam edilecek.

 

Ülkemizde satılmayan 1.4lt TSI motorlu şarj edilebilir hybrid sistem (218ps) bir motor seçeneği de mevcut.

 

Hem benzin hem de dizel seçeneklerde 6 ileri manuel ile motor seçeneğine göre 6 ileri ve 7 ileri DSG şanzımanlar kullanılmaya devam edilecek.

Makyajlanan PASSAT ın eskiden olduğu gibi Rline, Variant ve ülkemizde olmayan Altrack modellerin de fotoğrafları paylaşıldı ve tabi ki vagon bağımlısı olduğumuz için gözümüz başka gövde yapısını görmüyor :)

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

28 Nisan 2019 | Abant VAGon Türkiye Buluşması

July 19, 2019

28 Nisan 2019 Abant VAGon Büyük Türkiye Buluşması Detayları

March 26, 2019

1/4
Please reload